2011-08-21 - Sałasz

Łososina Górna / zbiórka przystanek PKS / szlak zielony - Dzielec - Groń - Sałasz - Łysa Góra - Miejska Góra - Limanowa szlak niebieski

organizator Miasto Limanowa i Gmina Limanowa
Opublikowano: 21.08.2011

W dziewiątej wędrówce w ramach cyklu „Odkryj Beskid Wyspowy” 21 sierpnia 2011 roku na Sałasz uczestniczyło ponad 1000 turystów. Przy pięknej pogodzie wędrowcy wyruszyli z Łososiny Górnej i szlakiem zielonym przez Dzielec, Groń dotarli na Salasz. Na szczycie gości powitali w imieniu organizatorów Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda . Mszę św. polową na Sałaszu odprawił ks. Piotr Witowski z Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół „Niebiescy Chłopcy” ze Starej Wsi. Organizatorzy ugościli turystów smaczną kiełbasą z grilla . Miasto Limanowa i Gmina Limanowa przygotowała atrakcyjne nagrody dla laureatów licznych konkursów. Najmłodszym turystą okazała się 8 miesięczna Kinga Tomasik z Mordarki, a najstarszym 72 letni Edward Koszyk z Krakowa.
Z najdalszego zakątka świata przybyła Agnieszka Kulaga z Detroit , a najdalszego zakątka Polski Waldemar Bąk z rodziną z Przecławia k/ Szczecina. Najmilszą uczestniczką została Halina Matras z Limanowej , a najmilszym Andrzej Michalak z Rabki . W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym I miejsce zajęła Zofia Pietruszka z Rabki , II miejsce Dawid Czech z Sadku, III miejsce Waldemar Bąk z Przecławia. Nagrodą specjalną za „Rodzinne Odkrywanie Beskidu Wyspowego” wyróżniono rodzinę Twarogów z Jodłownika. Największą wiedzą w konkursie wiedzy o Limanowej wykazali się I Filip Sternal z Limanowej / I miejsce/, Błażej Sternal z Limanowej /II miejsce/, Piotrek i Marcin Łąccy z Limanowej /III miejsce/.
W drodze powrotnej do Limanowej szlakiem niebieskim turyści mieli okazję podziwiać piękne widoki na Beskid Wyspowy, Sądecki, Gorce i Tatry z krzyża na Miejskiej Górze.
Za tydzieńu kolejna wędrówka na koronę Beskidu Wyspowego Mogielicę/ 28 sierpnia 2011/.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy