2011-08-07 - Łopień

Dobra Urząd Gminy /zbiórka / szlak zielony - Łopień Hala Jaworze - Tymbark

organizator Gmina Dobra i Gmina Tymbark
Opublikowano: 07.08.2011

Około 2000 turystów zdobyło w niedzielę -7 sierpnia 2011 roku - Łopień wędrując przy pięknej słonecznej pogodzie. Wyruszyli szlakiem zielonym pod opieką przewodnika PTTK i Grupy GOPR . Spotkali się wszyscy na szczycie Łopienia /Hala Jaworze/. Trasa powrotna prowadziła przez polanę Myconiówka i mokradła na Łopieniu do Tymbarku. W imieniu samorządowców obydwu gmin- p. Maria Widomska- Palka- Sekretarz Gminy Dobra powitała przybyłych turystów na szczyt.
Na hali Jaworze Mszę Św. polową odprawił ks. Dr Tadeusz Piwowarski- proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Oprawę muzyczna i wokalna zapewnił zespół „Ćwilin” z Dobrej.

Organizatorzy i sponsorzy zadbali o przekąski dla turystów serwując kiełbaski, owoce i soki z firmy Tymbark GMW. Gminy przygotowały wiele konkursów i konkurencji na wesoło. Grill obsługiwali druhowie OSP.
Konkursy:
Najmilsza:Jolanta Miśkowiec z Dobrej, najmilszy: Czesław Czyrnek z Zamieścia
Najmłodszy: Kacper Duda / 2,5 m- ca/ z Kasinki Małej/, organizatorzy wyróżnili także Jasia Piechówkę / 3 m- ce/ ze Szczyrzyca
Najstarszy uczestnik: Józef Jarosz /92 lata/- z Dobrej
Najdalszy uczestnik/Polska/: Małgorzata i Marcin Porowscy z Bydgoszczy,
Najdalszyzakątek świata: Agnieszka Kułaga z Detroit /USA/, organizatorzy wyróżnili także: Teresę Bulanda z Conecticut, Filipa Gaborka, Aleksandrę Wożniak i jej sześciomiesięcznego brata Michała- wszyscy z Chicago, Barbarę Smaga z Florencji, Barbarę Wożniak z Paryża, Milenę Piętoń z Krefeld /Niemcy/.
Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym zwyciężył Tomasz Zając z Szyku, II miejsce - Adrian Cieślik z Dobrej, III miejsce - Michał Kościelniak z Rabki.
Konkurs Strażacki przygotowany przez OSP Tymbark i OSP Jurków wygrały pięcioosobowe drużyny z Kasiny Wielkiej i Zamieścia
Konkurs „przeciąganie liny”, / po sześćdziesięciu zawodników w drużynie/ wygrała reprezentacja gminy Dobra
Nagroda specjalną za „Rodzinne Odkrywanie Beskidu Wyspowego” otrzymała rodzina p. Czyrnków z Zamieścia. Nagrody wręczał Starosta Limanowski Jan Puchała
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia mokradeł na Łopieniu. Przy pięknej pogodzie wszyscy bawili się wesoło umawiając się na kolejną niedzielną wędrówkę 14 sierpnia na górę Kostrzę.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy