Luboń Wielki - relacja

W niedzielnej wędrówce 26 czerwca 2011 roku na Lubon Wielki otwierającej drugą edycję akcji "Odkryj Beskid Wyspowy uczestniczyło ponad 800 turystów z Polski i z zagranicy.
Opublikowano: 26.06.2011

W niedzielnej wędrówce 26 czerwca 2011 roku na Lubon Wielki otwierającej  drugą edycję akcji "Odkryj Beskid Wyspowy uczestniczyło ponad 800 turystów z  Polski i z zagranicy.
Turyści wędrowali szlakiem zielonym i żółtym z Rabki Zaryte, a z Lubonia Wielkiego najwytrwalsi szlakiem czerwonym do Mszany Dolnej, pozostali  szlakami do Rabki Zaryte.
Organizatorem niedzielnej wędrówki , było Miasto Rabka Zdrój i Gorczański  Oddział Związku Podhalan w Rabce. Turystów powitała Prezes Oddziału, p. Teresa Wójciak.
Mszę Św. odprawił ks. Tadeusz Bogucki- proboszcz parafi Matki Boskiej Częstochowskiej w Rabce Zarytem i kustosz kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej na Luboniu Wielkim.
Wystąpił dziecięcy zespół regionalny "Robcusie" z Rabki pod kierownictwem Jana Surówki i Stanisława Wójciaka. Z Lubonia Wielkiego mimo niekorzystnego  wiatru wystartowało dwóch paralotniarzy ze Stowarzyszenia Paralotniarzy w Wiśniowej.
Konkursy: najmilsza- Zofia Czyrnek z Tymbarku- Zamieścia, najstarszy- Julian Kasprzyk /85 lat/ z Mszany Dolnej, najmłodszy- Ignacy Zając /8 m- cy/ z Szyku, z najdalszego zakątka Polski- Alina Burnus z Bani Mazurskiej - 680  km od Lubonia / płn.- wsch Polska, 8 km od granicy z Rosją/, z najdalszego  zakątka świata- Łukasz, Mateusz i Katarzyna Koszarek z Chicago /USA/- rodzeństwo nastolatków urodzonych i mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym- I m. Adrian Cieślik z Dobrej, II m.- Łukasz Szyrszeń z Dobrej, III m.- Ewa Klich z Zawiercia.

 

Zobacz galerię

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy