Tenczyn 9 lipca 2017

organizator Gmina Lubień , Stowarzyszenie Ten-czyn ,Orkiestra Dęta OSP Tenczyn i GOK w Lubniu
Opublikowano: 11.07.2017
9 lipca 2017 roku Tenczyn rozbrzmiewał muzyką orkiestr dętych . Biesiada orkiestr już po raz dziewiąty , a po raz czwarty w ramach Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki rozpoczęła się uroczystym przemarszem muzyków na stadion Topora Tenczyn pod kierunkiem Andrzeja Stojewskiego kapelmistrza orkiestry OSP w Tenczynie.
 
Uroczystego otwarcia Biesiady i Festiwalu dokonał Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień.
 
Licznie zgromadzonej publiczności na scenie zaprezentowały się kolejno Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej pod kierunkiem Piotra Rataja, Orkiestra Dęta z Łętowni pod kierunkiem Andrzeja Jędryska, Orkiestra Dęta z Naprawy pod kierunkiem Andrzeja Makuch oraz gospodarze Orkiestra Dęta OSP w Tenczynie pod kierunkiem Andrzeja Stojewskiego inicjatora biesiady. Orkiestry przygotowały ciekawe aranżacje przebojów muzycznych i filmowych a także tradycyjne marsze i polki. Po muzycznych prezentacjach orkiestr wystąpili członkowie zespołu regionalnego Mali Toporzanie i Toporzanie z Tenczyna. Również wielki aplauz publiczności wywołali swoim autorskim programem kabaretowym członkowie Zespołu Toporzanie Andrzej Druzgała i Krzysztof Paś pt Kolęda.
 
Zespoły Regionalne działające w Gminie Lubień Cyrniawa z Krzeczowa, Korpiołki ze Skomielnej Białej , Toporzanie z Tenczyna , Zagórzanie z Lubnia przygotowały stoiska ze smakowitymi wypiekami serników, szarlotek, ciast z owocami, chlebów, kołaczy i potrawami regionalnymi. Nic dziwnego że stoiska były oblegane przez gości biesiady.
 
Na deser wystąpił Zespół Muzyczny „Fazii Band” z Tenczyna, który porwał publiczność do tańca i zabawy , która zakończyła się po północy. Kolejny raz w Tenczynie przygotowano ciekawą prezentację dorobku kulturalnego Gminy bawiąc przy tym mieszkańców Gminy i gości z całej Polski.

Przed nami kolejne odsłony Festiwalu „Beskidzkie Rytmy i Smaki „
16 lipca Wiśniowa / plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury /
23 lipca Słopnice / plac przy Urzędzie Gminy /
29 lipca Kamienica / Plac Saturn /
30 lipca Rabka-Zdrój / amfiteatr /
5 sierpnia Tokarnia / plac przy kościele /
20 sierpnia Raciechowice / plac przy Urzędzie Gminy /
27 sierpnia Limanowa / Park Miejski /

Program ramowy Festiwalu:
- godz.17.00 – 22.00 - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna. Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne, konkurs na potrawę i produkt regionalny pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy