V Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki - 2 lipca 2017 w Żegocinie

organizator Gmina Żegocina i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie
Opublikowano: 02.07.2017
2 lipca 2017 roku w niedzielne popołudnie na placu GS w Żegocinie już kolejny raz został zorganizowany Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki. Tym razem dopisała pogoda oraz liczni goście z Gminy Żegocina oraz Małopolski.

Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz .
 
Organizatorzy przygotowali bardzo rozbudowany program . Na rozgrzewkę wystąpiła grupa taneczna CKSiT w Żegocinie oraz uczniowie Państwowej szkoły Muzycznej w Żegocinie.
 
Wyjątkowo bogato prezentowały się stoiska przygotowane przez członkinie KGW w Żegocinie, Bytomsku, Rozdziela i Stowarzyszenia „Z Nurtem Sanki” z Łąkty Górnej . Stoły uginały się od miejscowych przysmaków jak kołacze, ciasta, chleby, gołąbki, pierogi, grochówka czy różnego rodzaju smaczne przetwory. Okazale prezentowała się wystawa rękodzieła artystycznego Klubu Seniora ‘Żegotka” . Na scenie po młodych artystach zaprezentował się laureat wielu nagród Zespół Regionalny Łąkta ‘ z Łąkty Górnej z przyśpiewkami, tańcem i muzyką wschodnich Krakowiaków . Po nich wystąpiła kapela Zespołu Regionalnego Podegrodzie z muzyką i śpiewem Lachów Sądeckich . Na deser do wspólnej zabawy zagrał i porwał zespół Pięć i pół ‘ wraz z DJ .
 
Była to bardzo udana edycja Festiwalu Beskidzkie Rytmy i Smaki w czym zasługa organizatorów z Dyrektorem CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędrą na czele.

Jeszcze raz sprawdziło się przysłowie „Cudze chwalicie , swego nie znacie „

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy