IV Rajd dla dzieci i młodzieży Beskidzkie Wyspy

Szczebel 977 m n p m
Opublikowano: 04.05.2017

Organizatorzy: Gmina Lubień, GOK Lubień, FRR Rabka, Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej

Ilość uczestników : 520 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami i przewodnikami turystycznymi / Skomielna Biała, Chabówka, Tymbark, Wiśniowa, Ponice, Wilkowisko, sadek Kostrza, Słopnice, Tenczyn, Skomielna Czarna, Lubień, Laskowa, Jurków, Jodłownik, Mszana Dolna./

Trasy na Szczebel : szlak czarny z Lubnia oraz z Mszany Dolnej
Szlak zielony z przełęczy Glisne
Szlak z Tenczyna

Powitanie uczestników: P. Kazimierz Szczepaniec- Wójt Gminy Lubień

Wyniki konkursów:

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminie Lubień

I miejsce- Weronika Stroniarz, Wiśniowa,
II miejsce- Karolina Chaba, Skomielna Czarna,
III miejsce- Julia Kowal, Tenczyn.

Konkurs piosenki turystycznej:

I miejsce- Szkoła Podstawowa z Ponic,
II miejsce- Gimnazjum z Wiśniowej,
III miejsce- Szkoła Podstawowa z Tenczyna i Gimnazjum z Tenczyna.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki, okolicznościowe stemple, mapy Beskidu Wyspowego i gorący poczęstunek - kiełbasę beskidzką firmy Markam z Kasinki Małej.

Organizacja spotkania : pracownicy GOK Lubień: Elżbieta Pasierb, Edyta Brzezicka, Dominika Bednarczyk i dyr. Danuta Burtan oraz Wiesław Sobczak z UG Lubień. Transport i pomoc w organizacji zapewnili członkowie OSP Lubień- Prezes Stanisław Łabuz, Naczelnik Tadeusz Wacha oraz Dominik Łabuz i Jacek Rapacz z OSP Tenczyn , Adam Chrustek – W-ce Prezes Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej . Bezpieczeństwo: członkowie Grupy Podhalańskiej GOPR z Rabki.

Partner Województwo Małopolskie w ramach projektu Małopolska Gościnna.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2017

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / za wyjątkiem Touru Mszana Dolna wyjście godz. 5.00, Korabu i Miejskiej Góry wyjście nocne o godz. 21.00 oraz Łopienia i Mogielicy o godz. 8.00 / bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill.

Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.
Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy